← Tagasi

Niguliste muuseumi ja Elamusaasta koostöös toimub Eestis ainulaadne heategevuslik linnalaager puuetega laste õdedele ja vendadele

26.06.18

27. juunil korraldavad Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum ja MTÜ Elamusaasta tasuta heategevusliku linnalaagri puuetega laste õdedele ja vendadele. Päeva sisse mahub retk vanalinna kummitusradadel, kohvikukülastus ning muuseumitunnid vanalinna muuseumites.

            Niguliste muuseumis kohtuvad lastega von Krahli teatri näitleja Ivo Reinok ja muusik Meisterjaan. Päevale paneb punkti Richard Samarüütli mustkunstietendus, kuhu on oodatud ka kõik pereliikmed.

            Niguliste muuseumi haridustöö kuraatori Külli Kausi sõnul on linnalaagri eesmärk muuta päev meeldejäävaks ja eriliseks nendele lastele, kes tavapäraselt oma peres kasvava haige lapse tõttu tahaplaanile võivad jääda. “Lapsed saavad kohtumistest tuge ja jõudu ning loodetavasti leiavad ka uusi sõpru,” lisas Kaus.

            Elamusaasta projektijuhi Elo-Liis Parmase sõnul valmistab linnalaagri lastele elamuste pakkumine suurt rõõmu nii korraldajaile kui esinejatele. “Oleme korraldanud inspireerivaid kohtumisi Eesti kultuuritegelastega tuhandetele koolilastele üle Eesti, koostöö Niguliste muuseumiga on meie jaoks oluline samm edasi. Meie eesmärk on jõuda kõikide Eestimaa lasteni,” ütles Parmas.