← Tagasi

OSALEJATELE

 

ÕPETAJALE

Hea õpetaja,

Enne, kui hakkate kohtumist loomeinimestega planeerima, soovime vastata mõnele küsimusele.

 

1. Millised kõnelejad?

Kõnelejad on loominguliste inimesed, kes oskavad näha mingites sündmustest tavapärasest suuremat tähendust ja suudavad seda oskust teistega mõtestatult jagada. Nad jutustavad lugusid sündmustest, mis muutsid neid inimesteks, kellena me neid praegu tunneme.

 

Koolidele valib esinejaid erinevate loominguliste valdkondade esindajatest koosnev Elamusaasta töögrupp. Kõnelejate valikul püüame arvesse võtta iga kooli ja klassi eripära, samuti ürituse konteksti ja kõnelejate tausta.

 

loe edasi…

 

 

ESINEJALE

Hea kõneleja,

sõna „elamus“ võib tekitada kahtlusi ja kõhklusi: mis see elamus õieti on, kuidas teda ära tunda? Üks võimalus elamust ära tunda on teha vahet elusolemisel ja elamisel. Elusolemine on olemasoleva lihtne vastuvõtt. Seevastu elamine algab lihtsast soovist midagi muuta, midagi saavutada, olemasolevat pisut painutada.

 

Nii hakkabki inimene tegema oma elust midagi elusolemisest enamat. Ta hakkab punuma lugu ja lugu omakorda teda. Inimest iseloomustabki see, et tal on sageli olemas omaenda lugu, kordumatu ja äratuntav ühekorraga.

 

loe edasi…

 

 

KALENDER

1. Registreerumine

 

Registreerimisel kirjutage kasutajanimi ja parool, oma ees- ja perekonnanimi, leidke valikust oma kool ning sisestage e-posti aadress ja telefon.

Registreeruda saad siin.

 

loe edasi…