← Tagasi

Elamustest on osa saanud juba 3500 õpilast

06.01.14

Elamusaasta raames on Eesti tuntud loomeinimesed jaganud oma elamusi juba ligi 3500 õpilasega. Kokku on projekti pooleteise tegutsemisaasta jooksul korraldatud üle 120 kohtumise kokku 65 koolis üle Eesti.

 

Noortega on oma elamusi jaganud ligi 150 loomeinimest. Teiste hulgas on õpilastega kohtunud helilooja Olav Ehala, kirjanik Leelo Tungal, arhitekt Ülar Mark, näitleja Anu Lamp, kirjanik Sass Henno, kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene, kontserdikorraldaja Helen Sildna, dirigent Risto Joost, fotograaf Kaupo Kikkas, helilooja Helena Tulve, Viljandi Folgi juht Ando Kiviberg ja väga paljud teised Eesti kultuuri tipptegijad.

 

Elamusaasta lööb kaasa erinevate kunstivaldkondade tutvustamises, tehes koostööd loomeliitude ja kultuuriorganisatsioonidega. Koostöös Muusikanõukoguga tähistati oktoobris Rahvusvahelist Muusikapäeva, lähetades mitme nädala jooksul muusikuid, heliloojaid, lauljaid ja teisi muusikaga seotud inimesi koolidesse.

 

Analoogseid ettevõtmisi on kavas korrata märtsis emakeelepäeval, kutsudes koolidesse kirjanikke, luuletajaid ja keeleinimesi ning septembris disaininädalate ajal, mil sõna saavad Eesti tuntud disainerid.