← Tagasi

Elamusaasta koduleht avatud

03.04.14

Tere tulemast Elamusaasta kodulehele!

 

Elamusaasta on nüüdseks tegutsenud juba kaks aastat ning uuel kodulehel saame oma laienevast tegevusest anda põhjalikuma ülevaate. Siin tutvustame põhjalikult Elamusaasta ideed ning seda, kuidas algsest mõttest on kujunenud suur kultuuri- ja haridusvaldkonda ühendav võrgustik. Anname ülevaate oma arenguloost ning senistest saavutustest.

 

Kodulehel tutvustame projekti eestvedajad ja sõpru. Samuti saate lugeda, mida meie kohta on meedias kirjutatud ja räägitud.

 

Elamusaasta põhilised osalejad – õpetajad ja kõnelejad saavad siit praktilisi näpunäiteid kohtumiste planeerimiseks. Samaaegselt koduleheküljega alustab Elamusaasta kalender, mis aitab vahendada õpetaja ja loomeinimeste vahelist suhtlust ning planeerida kohtumisi.

 

Ootame kodulehele kokku saama esinejaid, õpetajaid ja kokkuvõttes kõiki, kellele läheb korda õpilaste loovus ja hea käekäik. Sestap ootame teie tagasisidet ja ettepanekuid kodulehe kohta aadressil elamusaasta@elamusaasta.ee.

 

Elamusaasta kodulehekülje portreefotod on sündinud arutelude ajal ning nende autor on fotograaf Anu Vahtra.

 

 

Elamusaasta uus ilme

 

Koos kodulehega esitleme Elamusaasta uut visuaalset vastet, mida oleme otsinud üsna pikka aega. Visuaali, logo ja kodulehe autorid on Eesti noorema põlvkonna tuntud graafilised disainerid Kaarel Nõmmik ja Mikk Heinsoo Erkidisain OÜ-st. Nende loodud logo, mis meile kõigile kohe meeldis, on ühtse ja samas mitme tähendusega märk :E – koolon ja ühtlasi emotikon – kaasaegse suhtluse loomulikuks osaks saanud emotsioonipilt, mis :E kujul ei sümboliseerigi konkreetselt head või halba või kurba või õnnelikku, vaid lihtsalt elamust kõige abstraktsemal kujul.

 

Koolon näitab, et Elamusaasta olemus seisneb mõtlemise kõige vahetumas vormis – otseses kõnes ja otseses kuulamises, dialoogis. Emotikon rõhutab elamustega seotud tundeid – mõjuvate lugude, sündmuste ja hetkede intuitiivset omaksvõttu.

 

Kodulehe graafika väljendab autorite arusaama sellest, kuidas Elamusaasta oma eesmärki – suurendada kunsti ja kultuuri mõju haridussüsteemis – täidab. “Kunsti ja kultuuriga seostuvadki ennekõike emotsioonid – nii positiivsed kui ka negatiivsed, raputavad kui ka ükskõikseks jätvad, võimsad kui ka õrnad,“ leiavad Kaarel ja Mikk.