← Tagasi

Kultuuriminister kohtus Elamusaasta raames Kärdla koolilastega, Hiiumaa.ee, 09.05.14

Kultuuriminister Urve Tiidus külastas täna Hiiumaad, et kõneleda Elamusaasta projekti raames Kärdla Gümnaasiumi õpilastega elamustest, mis on elus enim mõju avaldanud.

 

Kultuuriminister Urve Tiidus rääkis kohtumisel koolilastega, et tema elu on kõige rohkem mõjutanud teised inimesed ja uudishimu. „Uudishimu on motiveerinud mind õppima ja uurima ja lugema ja avastama maailma. Teised inimesed oma eeskujuga on süstinud arusaama, et ikka ise oled otsustav element oma elus, enda suhtumine ja meeleolu loob ümbritseva atmosfääri,“ rääkis Tiidus õpilastele ja julgustas neidki olema jätkuvalt uudishimulikud ja uutele elamustele avatud.

 

Kultuuriministri hinnangul on Elamusaasta idee tuua koolidesse väga erinevaid, peamiselt loomingulisi inimesi, noorte inimeste jaoks hea võimalus kuulda reaalseid lugusid otsingutest enese leidmise teel. „Kes veel suudab seda keerulist teemat paremini lahata kui loomeinimesed – kirjanikud, kunstnikud, muusikud, rahvakultuuriga tegelejad,“ lausus Tiidus.

 

Koos kultuuriministriga rääkis tänase kohtumise raames oma kogemustest ja elamustest tunnustatud tantsujuht ja Hiiumaa rahvakultuurispetsialist Helle-Mare Kõmmus.

 

Elamusaasta on kohtumiste sari, mille raames käivad loomingulised inimesed koolides rääkimas elamustest, mis on neid vorminud ja mõjutanud – olgu tegemist siis kunstilise elamusega või millegi muuga. Esimesed kohtumised toimusid 2012. aasta kevadel, kahe aasta jooksul on Elamusaasta kohtumistest osa saanud tuhanded koolilapsed.