← Tagasi

Kirjanik ja ooperilaulja õhutasid lapsi tegudele, Virumaa Teataja, 13.05.2014

Esmaspäeval, 12. mail külastasid Rakvere põhikooli Elamusaasta projekti raames kirjanik-tõlkija Indrek Koff ja ooperilaulja Kristina Vähi-Matesen, kes õpilastega oma elus aset leidnud vahvaid seiku ja elamusi jagasid.

Külalised innustasid lapsi oma soove ja unistusi järgima, sest mitte miski ei ole võimatu, kui seda tõeliselt tahta. Lauljaks võib saada inimene, kes viisi ei pea ja kirjanikuks see, kes lapsena lugemisest ei vaimustunud. Iga pisemgi detail meie lapsepõlvest võib osutuda saatuslikuks hilisemal karjäärivalikul.

 

Inspireerivaid elulugusid on kavas õpilastele pakkuda ka uuel õppeaastal.

 

Elamusaasta on kohtumiste sari, mille raames käivad loomingulised inimesed koolides rääkimas elamustest, mis on nende identiteeti sügavalt vorminud ja mõjutanud – olgu tegemist siis kunstilise elamusega või millegi muuga.

 

Külaskäikude ajal räägivad oma tegevusega ühiskonnas innustavaks eeskujuks olevad inimesed õpilastele lugusid sündmustest, mis on nende elu põhjalikult mõjutanud ja mis muutsid neid inimesteks, kellena me neid praegu tunneme ja hindame. Nad räägivad, kuidas leidsid teeotsad, tänu millele on nende elulugu huvitav ja loominguline.

 

Esinejaid on alati kaks ning nad esindavad erinevaid loomingulisi valdkondi.