← Tagasi

Emakeelepäeva tähistamine Soomes keskendus kodule

Avaldaja: Madli Leikop 17. märts 2014

 

Soomes tähistati emakeelepäeva Latokartano koolis, Helsingi ülikoolis ja Eesti Majas. Helsingis asuvas Latokartano koolis õpib ligi 180 eesti keelt kõnelevat last, kes saavad põhikoolis õppida nii soome kui eesti keeles.

 

Emakeelepäeva puhul olid neile külla tulnud lastekirjanik Kätlin Kaldmaa ja illustraator Tiia Mets. Huviga kuulati külaliste esinemisi, lauldi ühiselt regilaulu ja vaadati, kuidas õnnestub lihtsa trikiga paberilehest läbi pugeda.

 

Helsingi ülikoolis oli koos eesti keele ja kultuuri tudengitega võimalik „Elamusaasta“ raames kuulata kunstnik Kaido Ole ja helilooja Märt-Matis Lille mõtteid.

 

Eestikeelse Hariduse Selts korraldas juba neljandat aastat Soomes õppivatele noortele jutuvõistluse teemal „Minu kodu“. „Jutukesi lugedes ilmnes, et väga paljudel lastel on kaks kodu: üks Soomes ja teine Eestis,“ võttis lugude peamise mõtte kokku võistluse korraldanud Eestikeelse Hariduse Seltsi esimees ja žürii juht Helja Kirber. „Eestist meenub mulle ema tehtud kapsahautise ja pannkookide lõhn,“ tsiteerib Kirber ühe õpilase tööd või toob näiteks teises jutukeses kirjutatu: „Eestil on oma lõhn, mida ei ole võimalik kirjeldada, aga seda tunnen seal alati.“

 

http://koolielu.ee/info/readnews/352565/emakeelepaeva-tahistamine-soomes-keskendus-kodule